2019 IFBB SWEDEN GRAND PRIX - MALMO, SWEDEN

 – April 12-13, 2019

LIST OF NOMINATED COMPETITORS AND OFFICIALS

(as for April 09th, 2019, 19:45)

FEF Deadline: April 01st, 2019

 

 

JUNIOR WOMEN’S BIKINI-FITNESS 16-23 YEARS, OPEN

Tanja Freysdottir Iceland

Emelie Haglund Sweden

Oleksandra Sumanieieva Ukraine

 

WOMEN’S BIKINI-FITNESS UP TO 158 CM

Relika Merilai Estonia – 2nd category

Kai Tammsaar Estonia

Karoline Kjaernes Norway

Jessica Lopez Sweden

Helena Gustafsson Sweden

Dragana Stefanoska Sweden

 

WOMEN’S BIKINI-FITNESS UP TO 160 CM

??


 WOMEN’S BIKINI-FITNESS UP TO 163 CM

Tanja Freysdottir Iceland

Lisa Fröjd Sweden

Oleksandra Sumanieieva Ukraine – 2nd category

Ievgeniia Filonenko Ukraine

WOMEN’S BIKINI-FITNESS UP TO 166 CM

Caroline Pineda Sweden

Hanna Buller Sweden

Lisa Swedenborg Sweden

Linnea Helene Sweden

Malin Månsson Sweden

Maja Sturkman Sweden

WOMEN’S BIKINI-FITNESS UP TO 169 CM

Ann-Sofie Gustavsen Denmark – 2nd category

Agne Kiviselg Estonia

Kady Parnaku Estonia

Netta Suikkanen Finland

Camilla Knief Sweden

Emelie Holling Sweden

Carolina Sundin Sweden

Charlotte Svensson Sweden – 2nd category

Aryanaz Farhadi Sweden

Linn Wallin Sweden

Emelie Haglund Sweden – 2nd category

 

WOMEN’S BIKINI-FITNESS OVER 169 CM

Laura Derkun Estonia – 2nd category

Kadri Tammoja Estonia

Merli Oago Estonia

Ioana Crisan Romania

Lorena Martinez Spain

Emma Johnsson Sweden

Unni Edman Sweden

Jasmin Divel Sweden

Cecilia Fridolf Sweden – 2nd category

Cecilia Malmqvist Sweden – 2nd category

Sophie Hederström Sweden

Victoria Thornberg Sweden

Desirée Dahlberg Sweden

MASTER WOMEN’S BIKINI-FITNESS OVER 35 YEARS, OPEN

Ann-Sofie Gustavsen Denmark

Relika Merilai Estonia

Laura Derkun Estonia

Cecilia Fridolf Sweden

Cecilia Malmqvist Sweden

Camilla Rosen Sweden

Charlotte Svensson Sweden

 

WOMEN’S BODYFITNESS UP TO 163 CM

Aimee Hansen Denmark

Rocio Araujo Spain

Samantha Jerring Sweden

Sara Pihl Sweden

Rezan Persson Sweden

Hanna Buller Sweden

Alexa Gumse Sweden

Lovisa Lundström Sweden

Jenny Melin Sweden

Sofie Rockmy Sweden

 

WOMEN’S BODYFITNESS OVER 163 CM

Ditte Kjaer Denmark – 2nd category

Susse Hougaard Denmark – 2nd category

Betina Sørensen Denmark

Tatyana Pudovkina Estonia

Eliise Peterson Estonia

Hanna Saario Finland

Helena Huikkala Finland

Samantha Hermansson Sweden

Linnéa Lindberg Sweden

Emelie Haglund Sweden

Susanne Backelin Sweden

 

MASTER WOMEN’S BODYFITNESS OVER 35 YEARS, OPEN

Ditte Kjaer Denmark

Methe Ehmens Denmark

Susse Hougaard Denmark

 

WOMEN’S PHYSIQUE UP TO 163 CM

Amela Bajramovic Sweden

 

WOMEN’S PHYSIQUE OVER 163 CM

Alexandra Göransdotter Sweden

Helene Zaar Sweden

Malwina Dopierala Sweden

 

/WOMEN’S WELLNESS FITNESS UP TO 163 CM

Laura Benasques Spain

Caroline Aspenskog Sweden

Michelle Andrea Sweden

 

WOMEN’S WELLNESS FITNESS OVER 163 CM

Linda Breime Sweden

Emmy Berg Sweden

Kathleen Franke  Sweden

Alexandra Andersson Sweden

Gabrielle Lindfors Sweden

Sara Hallebrant Sweden

 

MEN’S CLASSIC BODYBUILDING UP TO 175 CM

Kristjan-Johannes Konsap Estonia

Teodor Dragstedt Sweden

 Mikael Andersson Sweden

Anders Lindstrand Sweden

 

MEN’S CLASSIC BODYBUILDING OVER 175 CM

Tomas Javurek Czechia

Ramil Lipp Estonia

Jürgen Laas Estonia

Goce Mojsovski Macedonia North

Said Aden Sweden

Fredrik Ström Sweden

Abdul Youzbashi Sweden

Tobias Kempe Sweden

Robert Loforsen Sweden

Robin Gullberg Sweden

 

MEN’S BODYBUILDING UP TO 70 KG

Abel Fokoe Sweden

Niklas Loven Sweden – 2nd category

Jan Linde Sweden – 2nd category

 

MEN’S BODYBUILDING UP TO 80 KG

Ali Farroukh Sweden

Jesper Kvarnhammar Sweden – 2nd category

Curtis Modéer Sweden – 2nd category

Felix Johansson Sweden

Abdullah Al-Juboori Sweden

Timmie Andersson Sweden

 

MEN’S BODYBUILDING UP TO 90 KG

Dorlir Kollari Sweden

Bekim Nimani Sweden

Alaa Tillo Sweden

MEN’S BODYBUILDING UP TO 100 KG

Yosef Asmar Sweden

MEN’S BODYBUILDING OVER 100 KG

??

 

MASTER MEN’S BODYBUILDING OVER 40 YEARS, OPEN

Jacques Zinsou  Denmark

Antonio Tejera Spain

Jojje Lemor Spain

Jesper Kvarnhammar Sweden

Curtis Modéer Sweden

Peter Österberg Sweden

Niklas Loven Sweden

Jan Linde Sweden

 

JUNIOR MEN’S PHYSIQUE 16-23 YEARS, OPEN

Nenko Andreev Bulgaria

Oliver Filthuth Denmark

Milad Oskani Sweden

Amjad Al-Tobah Sweden

Ahmed Shameel Sweden

Denis Curian Sweden

Oskar Holmberg Sweden

Leonard Gibsten Sweden

 

MEN’S PHYSIQUE UP TO 174 CM

Nenko Andreev Bulgaria – 2nd category

Khurram Butt Denmark

David Tornay Spain

Fredrik Wallin Sweden

Filip Alerius Sweden

Milad Oskani Sweden – 2nd category

Ayad Fateh Sweden

Ahmed Shameel Sweden – 2nd category

Patryk Zawistowski Sweden

Eff Lareungsaeng Sweden

Ayad Fateh Kareem Sweden

Magnus Holmberg Sweden

Sid Guellal Sweden

 

MEN’S PHYSIQUE UP TO 178 CM

Ievgenii Filoniuk Denmark

Bjorn Lerche  Denmark

Millad Hojabr Denmark

Nicki Malm Sweden

Milorad Morosan Sweden

MEN’S PHYSIQUE UP TO 182 CM

Jan Halasz Czechia

Mike Theilsborg  Denmark

Oliver Nilsson Denmark

Rait Vahermets Estonia

Adam Mittjas Sweden

Diego Reinoso Sweden

Edgar Iradukunda Sweden

Amjad Al-Tobah Sweden – 2nd category

Sebastian Lahti Sweden

Naseef Rahman  Sweden

Denis Curian Sweden – 2nd category

Kristian Malki Sweden

Mohamad Aldyk Sweden

Jimmy Hsia Sweden

Adam Broberg Sweden

Milad Oskani Sweden

John Hansson Sweden

Ezmerey Ahmadi Sweden

Mojtaba Habibi Sweden

 

MEN’S PHYSIQUE OVER 182 CM

Emil Boyadzhiev Bulgaria

Radek Kuba Czechia

Mariano Catarecha Spain

Arinze Ani Sweden

André Larsson Sweden

Ludvig Sjögren Sweden

André Larsson Sweden

 

MUSCULAR MEN’S PHYSIQUE UP TO 175 CM

Zaid Anaie Denmark

Jose Olmedo Spain

Reza Aftab Sweden

 

MUSCULAR MEN’S PHYSIQUE UP TO 175 CM

Samur Al-Samir Sweden

Robert Wåhlander  Sweden

 

 

 Total: 179 entries

 160 athletes of 2 countries

 19 crossovers (2nd categories)

 

 

DELEGATES:

Jørn Kim Jensen Denmark – NF President

Aino-Maija Laurila Finland

Pauliina Käiväräinen Finland

Boban Gjoroski Macedonia North

Remet Svedin Norway

IFBB INTERNATIONAL JUDGES

Palle West Denmark

Aino-Maija Laurila Finland

Pauliina Käiväräinen Finland

Boban Gjoroski Macedonia North

TEST- JUDGES:

Mette Edlund Denmark

 

COUNTRIES:

Bulgaria 2

Czechia 3

Denmark 15

Estonia 13

Finland 3

Iceland 1

Macedonia 1

Norway 1

Romania 1

Spain 8

Sweden 109

Ukraine 2

 

 

info@swedengrandprix.com
info@swedengrandprix.com
info@swedengrandprix.com
info@swedengrandprix.com
info@swedengrandprix.com
info@swedengrandprix.com
info@swedengrandprix.com
info@swedengrandprix.com
info@swedengrandprix.com
info@swedengrandprix.com
info@swedengrandprix.com